- دانلود تحقیق و پایان نامه دانشجویی فروشگاه بزرگ ایران نت دانلود تحقیق در مورد نماتدهاي گره ريشه
دسترسی به اخبار و اطلاعیه های سایت در کانال تلگرام فروشگاه با روبات تلگرامی سایت ما راه تر از همیشه در کمترین زمان خرید کنید دانلود تحقیق در مورد امام خمينى و احياى نگرش سياسى به عاشورا و تشكل بخشى به شيعه حمایت از کالا ایرانی
با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان اطلاعیه بسیار مهم فروشگاه ایران نِت: در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. باتشکر مدیر فروشگاه ایران نِت

دانلود تحقیق در مورد نماتدهاي گره ريشه

دانلود تحقیق در مورد نماتدهاي گره ريشه

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات:

*دسته بندی :ورد

*نوع فایل : doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

*تعداد صفحه 17 صفحه 

نماتدهاي گره ريشه

علائم آسيب

همه محصولات كدو نسبت به نماتد گره ـ ريشه مستعد مي‌باشد. علائم اندام هوايي، شامل رشد كاهش يافته، شاخ و برگ‌هاي زرد يا سبز رنگ پريده مي‌باشد و گياه تمايل پيدا مي‌كند كه حتي با كمترين تنش آبي، پوسيده مي‌شود. علائم اندام زيرزميني شامل زخم‌‌هاي ريشه‌اي 2 يا 3 برابر ريشه‌هاي سالم مي‌باشد كه باعث يك ظاهر گره‌دار در سيستم ريشه مي‌شود. پوسيدگي و فساد ريشه‌هاي آلوده به خاطر هجوم توسط ارگانيزم‌هاي ثانويه در مراحل پيشرفته معمول مي‌باشد.

شرايط براي نمو

 نماتد در يك مرحله تخمي كمون براي چند ماهد كوتاه و به صورت نامعين بر روي ميزبان‌هاي گياهي مستعد، مي‌تواند زنده بماند. بيماري در خاك‌هاي ماسه‌اي سبك و در دماهاي خاكي نسبتاً گرم، خيلي شديد و حاد مي‌باشد. اگر جمعيت نماتدهاي ناشي از محصول قبلي در خاك زياد باشد، مقدار خسارت خيلي زياد خواهد بود. بيماري معمولاً در محصولات مزرعه يا گلخانه‌اي اتفاق مي‌افتد.

كنترل

كولتيوارهاي مقاوم در صورت دسترسي بايد استفاده شوند، اما مقاومت معمولاً مخصوص يك گونه ملودي ژن خاص مي‌باشد و ممكن است در همه‌ي موارد جاي نگيرد. ضدعفوني كردن خاك موثرترين روش كنترل گر ه ريشه‌اي مي‌باشد. تعويض محصول، شخم آيش و شخم عميق مي‌تواند جمعيت‌هاي نماتد ي را در خاك كاهش دهد. تعويض محصول با محصولي نظير برنج (كه در آب مي‌باشد) مي‌تواند به نسبت زياد سطوح جمعيتي را كاهش دهد.

پاتولوژي گياه

نماتد گره ريشه

گره ريشه در زماني كه در يك گلخانه در انگشتان در سال 1855 ديده شد، مورد توجه قرار گرفت. از آن به بعد، باعث نگراني بيشتر جهان شد. اين گره ريشه بر بيشتر از 2000 گونه‌ي گياهي كه شامل محصولات مهم اقتصادي ، حبوبات و دانه‌هاي كوچك، ميوه‌ها، سبزيجات، محصولات مزرعه‌اي، محصولات گلخانه‌اي و علف‌هاي چمني مي‌شود، تاثير گذاشت. نماتدهاي گره ريشه‌اي از نظر توزيع، جهاني مي‌باشند و به طور وسيع در ايالات متحده‌ي آمريكا رخ مي‌دهد.

علائم

 گره ريشه، به خاطر تاول‌ها و ورم‌ها ايجاد شده روي ريشه و قسمت‌هاي زيرزميني ساقه خيلي متمايز مي‌باشد. اين تغيير شكل‌ها عموماً به طور كامل محصولات جهت فروش را از بين مي‌برد. اگر گياهان در اوايل عمرشان آلوده بشوند، رشدشان متوقف خواهد شد و نسبت به تشن خشكي در معرض خطر بيشتري مي‌باشند و علائم خاكي از كمبود مواد غذايي را نشان مي‌دهند.

ريشه‌هاي كوچك و بزرگ كه ممكن است تحت تاثير ورم‌هايي قرار گيرد كه شكلشان از تاول‌هاي گرد شكل تا دوك‌هاي طويل شكل يافته از شمار زيادي از تاول‌هاي در كنار هم رشد كننده تغير مي‌كند. تاول‌هاي گره ريشه در سرتاسر ريشه در منطقه مبتلا شده موجود مي‌باشند. اين تاول‌‌‌ها به شكل تاول‌هاي به آساني جدا شده مانند تاول‌هاي ايجاد شده توسط باكتري تثبيت كننده نيتروژن روي ريشه‌هاي گياهان خوردني نمي‌باشند. تاول‌هاي گره ريشه نبايد با بيماري قارچي افت گياهان خانواده كلم روي محصولات صليبي اشتباه گرفته شود در خيلي موارد، گره ريشه توسط ورم‌هاي كوچكتر و آلودگي پراكند ه شده روي ريشه‌هاي تغذيه‌اي و جانبي مشخص مي‌شود. زماني كه تاول‌هاي تشكيل شده توسط نماتد گره ريشه باز مي‌شود، اجسام سفيد درخشاني به اندازه‌ي سرسنجاق در نماتدهاي ماده بزرگ شده يافت مي‌شوند. همچنين توده‌هاي تخم سفيد تا زرد درخشاني روي سطح ريشه موجود مي‌باشند.

تاول‌هاي تشكيل شده توسط آفت گياهان خانواده كلم داراي اين ويژگي نمي‌باشند و معمولاً مايل به رنگ صورتي يا آجري مي‌باشند. علف‌كش‌هاي نوع فنوكمي نظير D2.4 مي‌تواند باعث ورم‌هايي روي ساقه‌ي محصولات صليبي شود كه از نظر ظاهري شبيه به زخم‌هاي گره ريشه‌اي مي‌باشند. آسيب علف‌كش‌ها روي اين محصولات، بر روي ريشه‌ها تاثير خواهد گذاشت. در قارچ‌هاي سيب‌زميني جوان، سطح خارجي به خاطر نماتدهاي ماده رشد يافته در زير پوست، سخت و زگيل مانند به نظر مي‌رسد.

ارگانيزم موقتي


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,800 تومان
(شامل 5% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 4,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file1_1937157_3627.zip31.7k

دانلود تحقیق در مورد امام خمينى و احياى نگرش سياسى به عاشورا و تشكل بخشى به شيعه

دانلود تحقیق در مورد امام خمينى و احياى نگرش سياسى به عاشورا  و تشكل بخشى به شيعه لینک دانلود خرید پایین توضیحات دسته بندی:ورد نوع فایل:doc (قابل ویرایش و پرینت) تعداد صفحه:26             امام‏خمينى كه فرهنگ عاشورا را گنجينه عظيم سياسى دينى و پشتوانه فرهنگ غنى و انسان ساز اسلام مى‏دانست با بهره‏گيرى از آموزه‏هاى عاشورايى، حماسه حسينى را اساس قيام و مبارزه خويش قرار داده به احياى دين پرداخت. نويسنده در اين ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان 14,250 تومان 5% تخفیف