- دانلود تحقیق و پایان نامه دانشجویی فروشگاه بزرگ ایران نت دانلود تحقیق در مورد شهر الکترونیک در عصر جدید
دسترسی به اخبار و اطلاعیه های سایت در کانال تلگرام فروشگاه با روبات تلگرامی سایت ما راه تر از همیشه در کمترین زمان خرید کنید دانلود تحقیق در مورد امام خمينى و احياى نگرش سياسى به عاشورا و تشكل بخشى به شيعه حمایت از کالا ایرانی
با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان اطلاعیه بسیار مهم فروشگاه ایران نِت: در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. باتشکر مدیر فروشگاه ایران نِت

دانلود تحقیق در مورد شهر الکترونیک در عصر جدید

دانلود تحقیق در مورد شهر الکترونیک در عصر جدید

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی :ورد + پی دی اف نوع فایل :  .doc +pdf ( قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد صفحه :55 صفحه  قسمتی از متن : 

شهر الکترونیک در عصر جدید

 زمينه ايجاد شهر الكترونيك را مي توان در پنج مرحله پيدايش، ارتقاء، تعامل، تراكنش و يكپارچگي در نظر گرفت. بخشي از شهرهاي الكترونيك در كشورهاي در حال توسعه در مرحله پيدايش هستند بعضي در اين شهرها اقدامات نخستين براي ايجاد شهر الكترونيك در حال شكل گيري است. اقدامات مزبور با انجام مطالعات راهبردي و تدوين برنامه هاي جامع توسعه شهر الكترونيك و اطلاع رساني عمومي آغاز مي شوند و به مرور بايد زيرساختار فناوري ارتباطات و اطلاعات شهر توسعه يابد.

در مرحله ارتقاء شهرها اقدامات نخستين را پشت سر مي گذرانند و خود را توسعه مي دهند، بهبود وضعيت وب سايتها، ارائه خدمات ابتدايي برروي وب سايتها، توسعه زيرساختار و آموزش كاركنان از اقدامات اساسي اين مرحله مي باشد. تعدادي از شهرها و شهرداري هاي جهان در اين مرحله از توسعه قرار دارند.

در مرحله تعامل وب سايتها امكان برقراري ارتباطات دوطرفه برقرار مي گردد و شهروندان به راحتي مي توانند با ادارات شهري و مسوولين شهر ارتباط برقرار كنند. طي اين مرحله معمولاً برخي از خدمات شهري نيز از طريق اينترنت ارائه مي گردد كه از جمله اين خدمات مي توان از بانك اطلاعات شهري نام برد.

در مرحله تراكنش، انواع پرداختها و انتقالات پولي از طريق اينترنت امكان پذير مي شوند و هيچ محدوديتي در اين مرحله در امر دريافت و پرداخت وجود نخواهد داشت. كارت هاي اعتباري، كارت هاي خريد اينترنتي و ديگر گونه هاي پرداخت الكترونيكي جاي تبادلات فيزيكي پول را مي گيرند. شهرهاي برتر الكترونيك در دنيا همچون برلبني و بوستون در اين مرحله قرار دارند.

در مرحله يكپارچگي، اغلب خدمات شهري مورد نياز مردم توسط وب سايتها قابل ارائه هستند و شهرواندان مي توانند با استفاده از اينترنت به آنها دسترسي داشته باشند. اين حالت زمينه ساز برپايي اداره الكترونيكي شهر مي باشد.

ايجاد سازمانها و ادارات مجازي و سيستم كار از راه دور Teleworking از برنامه هاي آينده شهرهاي الكترونيك است. با دنبال كردن اين برنامه ها مراجعه مردم به ادارات دولتي به حداقل مي رسد و كارمندان نيز مي توانند در هر مكاني وظايف خود را انجام دهند. ارايه متد و روشي براي زندگي الكترونيك در خور جامعه اطلاعاتي نيز از ديگر برنامه هاي شهرهاي الكترونيك در جهان است. سبك زندگي در جامعه اطلاعاتي تضادها و ناهنجاري هاي خاص را بدنبال خواهد داشت.

بنابراين ارايه يك الگوي مناسب زندگي با توجه به شرايط فرهنگي و اجتماعي جامعه مورد نظر و همراستا با جامعه اطلاعاتي يكي از برنامه هاي شهر الكترونيك جهان است. علاوه بر موارد فوق در سطح بين المللي نيز اقداماتي صورت گرفته است كه از آن جمله مي توان به طرح اتحاديه اروپا براي يكپارچه‌سازي سيستم شهرداري هاي الكترونيك اروپا و ارتباط آنها به يكديگر اشاره نمود كه طي آن يك سيستم يكپارچه براي شهرداريهاي اروپايي جهت تسهيل امورشان تهيه و اجرا مي شود. اتحاديه اروپا براي اين طرح سرمايه گذاري خوبي كرده است.

اما زمانيكه مشكل بشر در زمينه توليد و دسترسي به دانش حل شود و اطلاعات به شكل گسترده اي در اختيار تمامي مردم قرار گيرد، آيا بشر باز با موج جديدتري روبرو خواهد بود؟ آيا باز تحولي جديد در انتظار او است؟ به نظر بنده پاسخ اين سؤال مثبت و موج چهارمي در راه خواهد بود كه عصر مجازي ناميده مي شود. در دنياي آينده بيشتر كارهاي روزمره ارفاد به صورت غيرفيزيكي انجام خواهد شد. در آينده بيشتر كارهاي روزمره افراد به صورت غيرفيزيكي انجام خواهد شد. مثلاً براي خريد از فروشگاهي در كشور دوردست نياز به حضور فيزيكي نخواهد بود. دانشجويان براي گذراندن دوره تحصيلي خاص الزامي ندارد به صورت فيزيكي در مدارس و دانشگاه ها حضور يابند بلكه مي توانند در منزل يا هر نقطه دلخواه در هر گوشه از جهان به تحصيل بپردازند. آموزش در اين حالت در فضاي

شهر الكترونيك و عصر مجازي

شهر الكترونيك ثمره توسعه دنياي اطلاعات و موج سوم است. اولين بار آلوين تافر نظريه موج سوم را مطرح نمود. او معتقد بود كه بعد از عصر صنعتي در جهان عصر اطلاعاتي پديد خواهد آمد. در اين عصر فعاليتهاي روزانه انسان متحول خواهد شد و دولت الكترونيك، آموزش الكترونيك و تجارت الكترونيك چهره زندگي افراد را متحول خواهند ساخت. تقريباً از دو دهه قبل موجي كه تافلر از آن سخن مي گفت عموميت يافت و زندگي بشر را دستخوش تغيير نمود.


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,800 تومان
(شامل 5% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 4,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Archive_1857619_4591.zip214.4k

دانلود تحقیق در مورد امام خمينى و احياى نگرش سياسى به عاشورا و تشكل بخشى به شيعه

دانلود تحقیق در مورد امام خمينى و احياى نگرش سياسى به عاشورا  و تشكل بخشى به شيعه لینک دانلود خرید پایین توضیحات دسته بندی:ورد نوع فایل:doc (قابل ویرایش و پرینت) تعداد صفحه:26             امام‏خمينى كه فرهنگ عاشورا را گنجينه عظيم سياسى دينى و پشتوانه فرهنگ غنى و انسان ساز اسلام مى‏دانست با بهره‏گيرى از آموزه‏هاى عاشورايى، حماسه حسينى را اساس قيام و مبارزه خويش قرار داده به احياى دين پرداخت. نويسنده در اين ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان 14,250 تومان 5% تخفیف