- دانلود تحقیق و پایان نامه دانشجویی فروشگاه بزرگ ایران نت دانلود تحقیق در مورد شهر الكترونيك
دسترسی به اخبار و اطلاعیه های سایت در کانال تلگرام فروشگاه با روبات تلگرامی سایت ما راه تر از همیشه در کمترین زمان خرید کنید دانلود تحقیق در مورد امام خمينى و احياى نگرش سياسى به عاشورا و تشكل بخشى به شيعه حمایت از کالا ایرانی
با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان اطلاعیه بسیار مهم فروشگاه ایران نِت: در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. باتشکر مدیر فروشگاه ایران نِت

دانلود تحقیق در مورد شهر الكترونيك

دانلود تحقیق در مورد شهر الكترونيك

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی :ورد + پی دی اف نوع فایل :  .doc +pdf ( قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد صفحه :34 صفحه  قسمتی از متن : 

مقدمه

پس از مطرح شدن مبحث جامعه اطلاعاتي در جهان وتصويب اصول وطرح اجرائي آن در ژنووتونس بحث شهرهاي الكترونيك ودولت الكترونيك بسيار جدي تر شده است. جامعه جهاني با شعار جامعه اطلاعاتي به دنبال تبيين شهرهاي الكترونيكي است. در واقع شهر الكترونيكي عبارت است از دسترسي الكترونيكي شهروندان به خدمات سازمانهاي شهري به صورت شبانه روزي وهفت روز هفته به شيوه اي قابل اطمينان امن ومحرمانه در اين مقاله در قالب چهار بخش به اين مسئله مي پردازيم:

 • مزاياي ومفاهيم شهر الكترونيك
 • مدل شهر الكترونيك
 • شهر الكترونيك درايران
 • دموكراسي الكترونيك

الف- مزاياي شهرالكترونيك: اين شهرها تفاوت عمده اي با شهرهاي سنتي دارند. در اين شهرها بسياري معضلات ومشكلات شهرهاي سنتي مانند آلودگي هوا،ترافيك، انتظار در صفوف اماكن خدمات رساني عمومي،هزينه هاي زياد نگهداري وتوسعه سيستم حمل ونقل و بزرگراههاي شهري وجود ندارد. شهر الكترونيك از ديد يك كاربر سايت است كه از آن دسترسي به تمام خدمات شهري ممكن است.

اين وب سايت درگاه ناميده ميشود.

زمان هايي كه با استفاده از امكانات شهرهاي الكترونيك براي شهروندان ذخيره مي شود را ميتون با مطالعه، استراحت، رسيدن به خانواده، تفريح وامور فرهنگي ومذهبي يا هر كار دلخواه ديگري صرف كرد.

در شهرهاي الكترونيك انجام كليه فعاليت هاي بانكي اداري،تجاري، تفريحي، اطلاعات، علمي، آموزشي ،سياسي، مسافرتي، درماني، كاريابي ازطريق اينترنت انجام مي شود.

در اين شهرها ادارات مجازي هستند كه روي اينترنت قرار دارند و تنها با استفاده از آدرس سايت ادارات به آنها دسترسي مي توان پيدا كرد. بانكداري الكترونيك يعني انجام امور بانكي با استفاده از فناوري اطلاعات در اين شهر ها رايج است. در ايران نيز برخي فعاليت ها در اين زمينه انجام شده است مانند كارت اعتباري، سيستم هاي خودپرداز و

دولت الكترونيك:

ارائه خدمات دولتي از طريق اينرنت به شهروندان است. با ايجاد دولت الكترونيك شهروندان به راحتي مي توانند با سازمان هاي دولتي ارتباط برقرار كنند. خدمات دولت الكترونيك معمولا از طريق يك وب سايت واحد صورت مي گيرد.

تجارت الكترونيك در اين شهرها رايج است. تجارت الكترونيك يعني انجام امورتجاري از طريق اينترنت.

آموزش الكترونيكي به معناي يادگيري و تحصيل از طريق اينترنت از تسهيلات ديگر اين شهرها است.

در اين شيوه جديد يك وب سايت نقش مدرسه را بازي مي‌كند و دانش آموزان با مراجعه، به وب سايت مي توانند به صورت مجازي در كلاس هاي درس حضور يابند. معلمان از طريق وب سايت مزبور مطالب درسي را ارائه مي كنند. فضاي حاكم بر كلاس ها فضايي زنده وپويا است.

فعاليت هاي سياسي يكي از مهمترين اموري است كه افراد در جامعه مبتني بر دموكراسي به آن مي پردازند. در راي گيري الكترونيك، شهروندان به پاي صندوق هاي راي كه بر روي اينترنت قرار دارد مي روند و كار راي گيري را انجام ميدهند.

در شهر الكترونيك بيماران به پزشكان الكترونيكي مراجعه مي كنند ونسخه هاي دارويي خود را از طريق اينترنت از آنها دريافت مي كنند.

در شهرهاي الكترونيك ما با يك مفهوم جديد روبرو هستيم و آن مفهوم شهروند الكترونيكي است.

شهروند الكترونيك فردي است كه با فناوري اطلاعات آشنايي داشته باشد و بتواند از خدمات الكترونيكي يك شهر الكترونيك استفاده كند.

مهمترين مزاياي شهر الكترونيك:

 • فراهم آوردن دسترس شبانه روزي به تمام نقاط شهر
 • فراهم آوردن شرايط يادگيري از راه دور
 • ارائه خدمات از طريق اينترنت به مردم
 • ترويج تجارت وداد وستد از طريق اينترنت
 • ارتباط بهتر سازمان ها وارگان هاي مختلف شهر با يكديگر
 • كاهش بروكراسي وفساد اداري
 • كاهش ترافيك شهري

مهمترين موانع و مشكلات بالقوه رودروي شهر الكترونيك عبارتند از:

 • عدم سرمايه گذاري لازم جهت به روز آوري اطلاعات و حفاظت از سيستم ها
 • عدم وجود نرم افزارهاي لازم ويا عدم كارايي آنها
 • عدم دسترسي مردم به اينترنت
 • از بين رفتن حريم شخصي افراد
 • عدم وجود نيرو متخصص كافي براي اداره شهر الكترونيك
 • آسيب پذيري فرهنگي جامعه به علت ورود فرهنگ هاي نوين

ب-مدل شهرهاي الكترونيك

اين مدل از چهار بخش تشكيل شده است

1)زندگي الكترونيك

2) سازمان الكترونيك

3) دولت الكترونيك

 • زير ساختار الكترونيك

زندگي الكترونيك: شامل چهار جز مهم است

 • آموزش الكترونيك
 • تفريح الكترونيك
 • ارتباطات الكترونيك
 • تراكنش الكترونيك

 

در سرتاسر جهان سبك زندگي انسان در اثر استفاده از ابزارهاي اطلاعاتي تغيير يافته است

e-learning به صورت ايجاد مدارسي و دانشگاه هاي مجازي و.است.

تفريح الكترونيك شامل تاسيس كتابخانه هاي مجازي ،خدمات توريست، موزه ها ونمايشگاههاي مجازي و است.

ارتباطات الكترونيك موارد زير را دربر مي گيرد:

پست الكترونيك، چت روم ها. تلفن گويا،سيستم هاي ATM

تراكنش الكترونيك يعني نقل و انتقال وجوه مالي براي خريد،دادوستد معاملات از طريق اينترنت

ج-شهرالكترونيك در ايران

مهمترين اقدامات ايران در جهت ايجاد شهر الكترونيك شهر الكترونيك كيش وشهر الكترونيك مشهد مي‌باشد.

شهرهاي بزرگ ايران با مشكلات عديده اي مانند ترافيك و آلودگي هوا،توزيع نامناسب خدمات شهري روبرند كه فقط با ايجاد شهر الكترونيك قابل حل است. بانكداري الكترونيك در ايران به سرعت د رحال رواج است.

دانشگاه مجازي و مدارس مجازي نيز در حال گسترش مي باشند.(1)

د-دموكراسي الكتروني: كاربردشبكه الكتروني براي ايجاد نوع مستقيم تري از دموكراسي براي اتصال فرايند نمايندگي و همه پرسي هاي حمايتي از طريق شبكه و مناظرات آنلاين براي تصميم گيري درباره موضوعات سياسي دولت.

از نظربرخي انديشمندان انتقادنگر اين يك تعريف خوشبينانه است. منافع بازيگران اصلي فضاي سايت شامل شركت هاي مشترك، نخبگان اجتماعي ودولت ها را بايد در نظر گرفت. دموكراسي الكتروني شمشيري اوليه است وميتواند به اقتدار مردمي و يا عوام فريبي منجر شود. اگر قرار باشد دموكراسي الكتروني در فضاي سايب اجرا شود چگونگي بنا كردن ومحدوده به كارگيري آن بسيار مهم است.

بايد راهكار خاصي را براي سياست هاي رسانه اي ارايه كرد يعني جلوگيري از انحصار هاي افقي به معني اطمينان از اين كه در هر بازار رقابت و در تعداد بازارهايي كه يك كارگزار مي تواند وارد شود محدوديت وجود داشته باشد.

جلوگيري از انحصاري شدن عمودي يعني بايد از مالكيت متقابل (cross-ownership) جلوگيري كرد يعني مالكان محتوا اجازه مالكيت امكانات نقل وانتقال را ندارند.


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,230 تومان
(شامل 5% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 3,400 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Archive_1857615_6591.zip209.2k

دانلود تحقیق در مورد امام خمينى و احياى نگرش سياسى به عاشورا و تشكل بخشى به شيعه

دانلود تحقیق در مورد امام خمينى و احياى نگرش سياسى به عاشورا و تشكل بخشى به شيعه لینک دانلود خرید پایین توضیحات دسته بندی:ورد نوع فایل:doc (قابل ویرایش و پرینت) تعداد صفحه:26             امام‏خمينى كه فرهنگ عاشورا را گنجينه عظيم سياسى دينى و پشتوانه فرهنگ غنى و انسان ساز اسلام مى‏دانست با بهره‏گيرى از آموزه‏هاى عاشورايى، حماسه حسينى را اساس قيام و مبارزه خويش قرار داده به احياى دين پرداخت. نويسنده در اين ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان 14,250 تومان 5% تخفیف